Bebivita 2 Devam Sütü 500 gr

Stok Kodu :
Stok Durumu :
39.50 TL

Özellikler

Bebivita 2 Devam Sütü 500 gr

Bebeğiniz için en uygun olanı anne sütüdür. Anne sütünün yetersiz olduğu durumlarda bir sağlık çalışanının gözetiminde öğünün bir parçası olarak kullanılmalıdır.

o    Anne sütünde olduğu gibi bebek sütleri de karbonhidrat içerir ve bebeğinizin dişlerinin devamlı karbonhidrat içeren sıvılarla temas etmesi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu nedenle bebeğiniz biberonu gereğinden fazla emmemeli ve biberonu emzik yedeği olarak kullanmamalıdır. Mümkün olduğunca erken yaşta bardaktan içmeye alıştırmak gerekmektedir.

o    Bebeğiniz beslerken her seferinde gerekli miktarda süt hazırlanıp vermelidir. Kalan bir miktar olursa kesinlikle saklanmamalıdır. Emzirmeden önce biberon ve emziğini mutlaka temizlenmelidir.

o    Ambalajı açılıp içinden gerekli miktar alındıktan sonra folyo sıkıca kapatılmalı ve ürün oda sıcaklığında kuru bir yerde saklanmalıdır. Açıldıktan sonra 3 hafta içinde tüketilmelidir.

Ürün Kullanım Şekli

o    Bebek sütünü hazırlanırken gerekli talimatlara mutlaka uyunuz fazla hazırlanan süt bekletildikten sonra bakteri oluşumuna uygun bir ortam oluşturmaktadır.

o    İçme suyunu kaynatıp yaklaşık 40-50 dereceye kadar soğumasını bekleyiniz.

o    hazırladığımız suyun 2/3 kadar oranını biberona boşaltınız, gerekli miktardaki mamayı ölçek ile doldurup biberona boşaltınız.

o    Biberonu kapatıp çalkaladıktan sonra kalan suyu ilave ederek tekrardan çalkalayınız.

o    Bebeğinizin içebileceği sıcaklığa gelene kadar bekleyiniz ve daha sonra bileğinizin iç kısımına bir iki damla dökerek sıcaklığını kontrol ediniz.

İçindekiler

o    Yağsız süt, bitkisel yağlar, hurma yağı, ayçiçek yağı, kolza yağı, peynir altı suyu tozu, laktoz, nişasta, maltodekstrin, glikoz şurubu, peynir altı suyu proteini konsantresi, kalsiyum karbonat, emülgatör soyalesitini, sitrik asittin potasyum tuzları, potasyum klorür, C vitamini magnesium karbonat, demir-II laktat, L-triptofan, çinko oksit, niasin, E vitamini, pantotenik asit, A vitamini, bakır sülfat, B1 vitamini, B2 vitamini, B6 vitamini, folik asit, mangan sülfat, potasyum iyodat, K vitamini, sodyum selenat, D-biotin, D vitamini, B 12 vitamini.         

 

 -Şeker ilave edilmemiştir.

-Önemli uzun zincirli yağ asitleri (Omega-3 Omega-6 LCPUFA) ilave edilmiştir.

-6.aydan itibaren bebeğinizin artan gelişim ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcıdır.

Bebek Mamaları Kategorisindeki Diğer Marka Ve Ürünlere Aşağıdaki Logolara Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.