Paw Paw Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması 15 Kg

Stok Kodu :
Stok Durumu :
325.00 TL

Özellikler

Paw Paw Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması 15 Kg

Kedi ve köpeklerin sağlıklı gelişimleri yaşamaları için beslenmenin önemli olduğuna inanıyoruz.

Bu nedenle İçeriklerimizde nicelik değil nitelik kriterini ele alarak, en doğru kaynakları kullanıyor, mamalarımızın lezzetli olması kadar, sağlıklı ve besleyici olmasına önem veriyoruz.

Tüylü dostlarımızın temel ihtiyaçlarına yönelik temel besin maddeleri, vitaminler ve minerallerin miktar ve oranlarını belirlerken optimum kriterleri göz önünde bulunduruyoruz. İhtiyaçlarını tam anlamıyla karşılıyoruz.

Yüksek kaliteli protein kaynakları, kedi ve köpeklerin ihtiyaç duyduğu tüm temel amino asitleri içermektedir. Protein en çok kas, tendon, bağ, kıkırdak, tüy, deri, tırnak sağlığı ve gelişimi için amino asit sağlamasıyla bilinir. Ayrıca hormon üretiminde ana rol oynar.

Kedi-Köpek beslenmesinde yağ önemli bir enerji kaynağıdır. Bunun yanında deri ve tüy sağlığı ve korunması için de çok önemlidir. Kedi-Köpeklerin ihtiyaç duyduğu en önemli yağ asitleri Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleridir.

Kedi ve köpeğin sindirim sistemini sağlıklı tutmaya yardımcı olan selülozun (lif) miktarı ve fermantasyon oranı önemli bir kriterdir. Doğru miktar ve oranda selülozun bağırsak ve sindirim sağlığını destekler.

Temel görevi diş ve kemik sağlığını korumak olan Kalsiyum, aynı zamanda hücreler arası bilgi transferinde ve sinir uyarılarının iletilmesinde de temel bir rol oynar.

DNA Ve RNA’nın yapısal bileşeni olması dışında, hücre zarlarında (fosfolipidler olarak) bulunmakta ve hücresel düzeyde enerji sağlamaktadır. Bunların dışında kemik ve diş sağlığı için çok önemli bir yapıtaşıdır.

Taurin, göz,kalp, üreme ve büyüme için son derece önemli bir aminoasittir. Özellikle kediler için büyük önem arz eder, çünkü çoğu memeli, diğer amino asitlerden taurin üretir, kediler üretemezler. Hayvansal kaynaklı proteinler taurin ihtiva etmesine rağmen kedi ürünlerine Taurin eklenmektedir.

Sağlıklı deri ve tüyler için önemli olduğu kadar, kasl ve sinirlerin gelişimi ve çalışması için son derece önemlidir. Diş ve mukozaların sağlıklı olmasına etkisi bulunaktadır. Tüm bunların dışında görüş, özellikle gece görüşünün sağlık olmasını sağlamaktadır.

Vücuttaki kalsiyum seviyelerini yöneterek kemik büyümesinde ve korunmasında dolaylı bir rol oynar. Kalsiyumun bağırsaktan emilimini, kalsiyumun kemik için gereksinimini ve böbrekler tarafından atılan kalsiyum miktarını kontrol eder. Kaslar ve sinirler de düzgün çalışması için D vitamine ihtiyaç duyar.

Kedi-köpekler için temel bir vitamin. E Vitamini bir antioksidan olduğu için hücrelerin oksidatif hasardan korunmasında önemli rol oynar. Kalp damar sağlığı, bağışıklık sistemi, görme, nörolojik fonksiyon ve doğurganlık üzerine de etkilidir.

Önemli bir antioksidandır. Vücuttaki potansiyel olarak zararlı serbest radikalleri temizler. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücut tarafından emildiğinde, toksinler, bakteriler ve virüslerle savaşmaktan sorumlu olan antikorların sayısını artırmaya yardımcı olur. Son olarak, köpeklerde C vitamini kolajen üretimine yardımcı olur.